Jdi na obsah Jdi na menu

Závod veteránů ALFAVÁRIA 28.6.2014

Vyrazil jsem zase jednou na jeden veteránský závod. Šlo o závod, který pořádali v Liberci. ja-a-tatran-s-125.jpg

Účastníci: Já (Maxi), Jarda H., Míra K. a Jirka K. - jak jinak než na Tatranech S 125

Dlouho trvalo, než jsme vyrazili ze startu, protože se zúčastnilo o dost více závodníků, než pořadatelé počítali. Kolem  11.30 hodin se naše parta vydala na cestu. Počasí bylo už fajn, cesty uschly, na stanovištích se nám dařilo někdy lépe, někdy hůře, ale zábava to byla dobrá. Do cíle jsme to stihli kolem 18.00 hodiny a poslední jsme nebyli. Jediným negativem bylo dlouhé čekání na výsledky, což se protáhlo až do 20.00 hodin a než se předaly poháry bylo skoro už kolem deseti večer. Začalo trochu zase poprchávat, tak jsem se hodil do nepromoku. Jak jsem ho nepoužil na velké motorce, tak jsem ho aspoň využil na veteránu. Pár metrů po odjezdu Jarda zjistil, že má prázdné zadní kolo. Zkusili jsme ho tedy dofoukat a pokračovat dál, že popřípadě dofoukáme u některé benzínky. Jak na sviňku v tuhle hodinu byly všechny benzinky kolem kterých jsme projížděli zavřené.juu.jpg Pokračovali jsem co to šlo, ale před Chrastavou už měl to kolo úplně prázdné a jet se nedalo. Půjčil jsem tedy Jardovi skútra a on pokračoval k domovu, aby vzal tranzita a přijel pro nás. Jirku jsme poslali domů a Já a Míra jsme zatím tlačili motorky na vhodnější osvětlené místo. Dojeli-dotlačili jsme motorky k zastávce autobusu a tam čekali na příjezd tranzita. Trvalo to asi 45 minut než dorazil. Naložili jsme obě motorky a domů dojeli tak kolem půl noci.

Závěr: krásný závod, hezká projížďka, trochu nevydařená cesta domů, ale zase jsou to zážitky - no ne??!!